Pierwsze zakupy, o czym warto pamiętać?


Co warto wiedzieć o sklepie GearBest.com

GearBest to sklep internetowy specjalizujący się w urządzeniach elektronicznych, gadżetach i akcesoriach. Firma ma siedzibę w Shenzen w Chinach i zatrudnia ponad 2 000 pracowników. Dzięki lokalizacji w sercu największego centrum produkcyjnego na świecie, GearBest oferuje innowacyjne produkty, czasami jeszcze przed rynkową premierą w wyjątkowo konkurencyjnych cenach.

Czy jest się czego obawiać?

GearBest ma dość dobrą opinię wśród kupujących z Polski. Musimy też nadmienić, że w 2017 roku został otwarty Polski magazyn tej firmy. Oznacza to, że nie jest to firma, która chce nas w jakikolwiek sposób oszukać. Jeżeli jednak nadal ktoś niedowierza, może jako metody płatności użyć PayPal, który daje dodatkową ochronę kupującego nawet w przypadku utraty przesyłki.

Opłaty celne / Vat:

Kupując poza granicami Unii Europejskiej mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty. Przy zakupach za mniej niż 100zł raczej nie mamy się o co martwić. Gdy zamawiamy coś droższego może nas spotkać naliczenie 23% Vat oraz cła ( w zależności od kategorii produktu). W Polsce elektronika nie jest objęta cłem. Są 2 sposoby na uniknięcie opłat celnych: - zamówienie jednego z europejskich magazynów Gearbest.com - należy wówczas wybrać przesyłkę EU EXPRESS (priority line)

Sposoby płatności dla Polski:
  • PayPal – polecany ze względu na dodatkową ochronę kupującego. Niestety zazwyczaj ma gorszy przelicznik z $ na PLN.
  • Karta kredytowa – szczególnie polecana przy zakupach poniżej 5zł.
  • Przelewy 24 – zazwyczaj ma najlepszy kurs dolara w stosunku do złotego. Niestety dostępny tylko przy zakupach za powyżej 5zł.

Metody Dostawy:
  • EU Express (DPD) – rodzaj przesyłki, która na 99,99% omija Vat i Cło.
  • Registered Air Mail – rodzaj rejestrowanej przesyłki. Najlepiej wybierać Holandię lub Belgię, gdyż zazwyczaj są darmowe lub najtańsze.
  • Unregistered Air Mail – nierejestrowana przesyłka polecana tylko dla bardzo tanich przedmiotów.
  • Expedited Shipping – najszybsza dostawa. W przypadku przekroczenia 100zł są ogromne szanse na dodatkowe opłaty.

Ubezpieczenie

W Gearbest jest możliwość wykupienia ubezpieczania przesyłki na czas transportu. Warto je wykupić przy większych zakupach, wtedy nawet w momencie zaginięcia przesyłki dostajemy pełny zwrot za nasze zakupy.

Gwarancja

Każdy z produktów objęty jest roczną gwarancją, o ile w opisie nie podano inaczej. Jeśli nie jesteś zadowolony z zakupu, możesz również zwrócić produkt w ciągu 45 dni.